Report z 4. podniku Carbonia Cupu 2019

||Report z 4. podniku Carbonia Cupu 2019
Předáváme report z 4.podniku Carbonia Cupu 2019, jehož jsme partnerem, který se konal na Autodromu v Mostě a to 17.7.2019.
—-
 
Dne 17.7.2019 se konal čtvrtý podnik, který se odehrál na domácím okruhu v Mostě, kde jsme chtěli před domácím publikem zajet co nejlepší výsledek. Tento úkol jsme měli stížený tím, že zavodní speciál ve kterém působím byl po smolném dni v Maďarsku po rozsáhlé opravě, která znatelně zasahovala do nastavení vozu. Startovní pole bylo plné silnějších vozů Renault, takže před první jízdou proběhli nutné přípravy jak vozu tak mne samotného na trať.
V prvních dvou tréninkových jízdách jsme měli problém znovu obnovit nastavení vozu jež bylo po karambolu v Maďarsku značně rozladěno. Po první jízdě jsme si s týmem sdělili poznatky z tréninku a podle toho jsme se pokusily vůz nastavit. Naštěstí se to do druhé tréninkové jízdy podařilo a formule byla opět v kondici na kterou jsem byl zvyklý. Časy doposud zajeté se postupně zlepšovali a na konci druhého tréninku jsme se nacházeli na 5.místě v kategorii D.
Přišla na řadu kvalifikace, oproti předchozím tréninkovým jízdám jsme razantně zrychlily a měli jsme dobrý pocit z vozu, který fungoval jako hodinky. Po kvalifikaci jsem přijel do boxů s dobrým pocitem. A pocit se ještě vylepšil tím, že jsme zajeli jeden z nejrychlejších časů. Ovšem do začátku závodu to pro nás znamenalo celkovou 6. pozici ze 14 soupeřů.
Do závodu jsme šli s tím, že před námi stojí obsáhlé startovní pole silnějších dvoulitrových Renaultů. Věděli jsme tedy, že závod nebude procházkou růžovým sadem. Toto rčení se mi potvrdilo hned po startu závodu, kdy jsem vydělal na chybě dvou soupeřů v první zatáčce a podařilo se mi probojovat na 4. pozici. Bohužel mi tato pozice vydržela jen chvíli a ocitl jsem se zpět na 6. pozici, kdy jsem se dotahoval na celkovou 5. pozici. Moje úsilí pak překazily o jedno celé kolo pomalejší formule, které mne zbrzdili a můj soupeř mi dokázal ujet. Závod jsem zakončil na 6. pozici z celkových 14 soupeřů, což nebylo zlé na to s jakými vozy jsem bojoval. Měl jsem i tak důvod k oslavám, protože se mi podařilo ve skupinovém hodnocení finišovat na 2. pozici , kde byly celkem 4 soupeři. Z mostu si tedy vezeme krásné 2 místo. Celkové pocity ze závodního dne jsou pozitivní. Dokázali jsme se posunout zase o kousek dál a zrychlit, což je pozitivní.
 
V závěru bych chtěl poděkovat našim sponzorům, kteří při nás stojí letošní sezónu. Veliké díky patří: Generálnímu partnerovi a sponzorovi, kterým je firma ACE Trade spol. s.r.o. Dále děkujeme našim sponzorům: VAGI WRAP DESIGN, JM U MACHYHO, FIRECLAY, AUTODÍLY MOST a nově také firmě KZ SYSTEM, která nás podpořila na mostecký závod. DĚKUJEME!!!
 
 
Děkuji s pozdravem,
Mohelnický Tomáš
2019-08-19T12:13:43+02:005.8.2019|