KZ system

První kroky k bezpečné domácnosti

Co si promyslet před výběrem alarmu?

Cítit se doma bezpečně je základ. Výběr vhodného alarmu proto není dobré podcenit. A to jak organizačně, tak finančně. Následující článek vám stručně nabídne několik základních typů pro jeho výběr.

Základní bezpečnostní čidla pořídíte již od několika málo stokorun. Pokud jde ale o pocit bezpečí, je dobré si připlatit a pořídit si ochranu s rozšiřujícími komponenty včetně možnosti připojení k PCO a hlavně s kompletní instalací a servisem.

Alarmy si můžete instalovat sami nebo si najmout profesionály, kteří vám zajistí maximální kvalitu a funkčnost. Existuji dva základní typy alarmů, ze kterých můžete vybírat – drátový a bezdrátový.

Nad prvním zmíněným je třeba se zamyslet již při případné stavbě nemovitosti. Pokud ho chcete instalovat do již hotového domu či bytu, je nutné počítat s dodatečnou úpravou stavby. Na druhou stranu nabízejí snadnou údržbu a jsou také levnější. Certifikované systémy mají záložní baterii, takže vaši domácnost zabezpečí i v případě výpadku proudu.

Bezdrátový systém je v současné době mezi zákazníky oblíbenější. Jde o moderní typ alarmu s okamžitou odezvou, využívající šifrovaný přenosový protokol. Pravdou je, že systém je náročnější na baterie v bezdrátových periferiích, ale na druhou stranu není potřeba pro jeho instalaci dodatečné roztažení kabeláže v lištách či pod omítkou. Moderní systémy již nabízí dosah v řádu stovek metrů, čímž lze pokrýt i velmi rozsáhlý objekt. Společně s výhodami je ale také potřeba počítat s mírně vyšší cenou.

Otevírejte čipem nebo telefonem

Mezi velmi oblíbené ovládací prvky patří v dnešní době mobilní telefony. Díky intuitivní aplikaci a rychlé odezvě, je možné celý systém nejen monitorovat, ale také vzdáleně ovládat. Nechybí ani velmi oblibené Push notifikace v podobě krizových hlášení, které Vás upozorní na poplach i v době, kdy máte telefon přepnutý do tichého režimu.

Mezi rozšiřující komponenty pak patří například pohybová čidla nebo detektory kouře. Každý chytrý alarm může být navíc doplněn o automatický časovač, scénáře nebo dokonce integrovat lokální kamerový systém či podobná kompatibilní zařízení.

Kanceláře společnosti a Showroom

Pod Šibeníkem 1154
434 01 Most

Fakturační adresa

Ke Koupališti 1257/4
434 01 Most

E-mail

Nové příležitosti
obchod@kzsystem.cz

Obecné dotazy
info@kzsystem.cz

Servisní zásahy
servis@kzsystem.cz

Naše společnost realizovala projekt registrační číslo 0380001391 s názvem Kreativní vouchery pro KZS zaměřený na provedení komplexní kreativní komunikační a propagační kampaně financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.