Kamerové systémy v komerčních a průmyslových objektech

||Kamerové systémy v komerčních a průmyslových objektech
Kamerové systémy v komerčních a průmyslových objektech2019-11-18T09:13:54+02:00

Ochrana firemního majetku

Do této kategorie můžeme v podstatě zařadit všechny kamerové systémy s výjimkou bytů, rodinných domů a městských kamerových systémů. Jedná se o systémy, které mají chránit a monitorovat prostory podnikatelských subjektů, průmyslových areálů, administrativních budov, zdravotníchkulturních zařízení, atd.

Společným jmenovatelem je opět bezpečnost. V této kategorii však nemusí mít kamery význam pouze pro majitele objektů, ale jsou využívány také pro účely bezpečnostních složek, které zajišťují samotnou ostrahu objektů. V takovém případě je podmínkou funkční dispečink ostrahy, kam jsou kamery zpravidla vyvedeny.

Společnost KZ system za svou dobu působnosti vybudovala již několik bezpečnostních centerdispečinků, kde jsou integrovány jak kamery, tak i další bezpečnostní technologie. Jsme smluvními partnery bezpečnostních agentur, které jsou odborníky na ostrahu, ať už se jedná o pulty centralizované ochrany nebo fyzickou ostrahu. V rámci smluvních vztahů podporujeme naše partnery nepřetržitým HOT-LINE servisem pro rychlý zásah technika při mimořádné události.

Projekty kamerových systémů jsou v této kategorii navrhovány individuálně, dle místních dispozic a možností. Většina projektů vzniká přímo v místě monitorovaného objektu. Důležitou roli hraje dostupnost datových sítí, popř. technická propojitelnost jednotlivých kamerových bodů.

Cílovou skupinou monitorovaných osob mohou být v tomto případě nejen cizí osoby, ale také vlastní zaměstnanci, popř. další osoby s povolením pohybu v monitorovaném objektu. Důvodem je skutečnost, že min. 70% kriminality v ČR má původ uvnitř monitorovaného a chráněného objektu.

V této kategorii najdeme všechny možné varianty řešení. Velikost a rozsah systémů nemají skoro žádná omezení. Vzhledem k datovým sítím a přenosům lze kombinovat i několik záznamových serverů i samotných kamer v jednom systému. V praxi to znamená, že může být propojeno několik průmyslových areálů, budovdalších objektů na jedno centrální monitorovací místo. Opakem pak může být i jednoduchý kamerový systém pouze pro lokální účely monitorovaného prostoru. Vše závisí na potřebách zákazníka.

Hlavní přínosy při nasazení kamerového systému v komerčním objektu:

  • Prevence kriminality

  • Psychologický (zastrašující) moment pro pachatele trestné činnosti z venku i zevnitř objektu

  • Záznam obrazu všech kamer v reálném čase a ve vysokém rozlišení

  • Podklady při šetření mimořádné události (trestné činnosti) pro Policii ČR

  • Vzdálená správaanalýza obrazu kamerového systému, nástroj ochrany

  • Záznam video relace mimořádné události na vzdálených PC ostrahy, mobilní telefon, tablet

  • Bezpečná dálková správa funguje bez hranic a omezení všude, kde je dostupný internet

Máte zájem o naše služby?

Jednoduše vyplňte náš poptávkový formulář a my se Vám v nejbližší době ozveme.

Poptat službu